آموزش عکاسی

عکس های پرفروش چه ویژگی دارند

عکس های پر فروش:
اگر شما یک عکاس تازه کار باشید و تصمیم داردی از این طریق امرار معاش کنید شاید برایتان این سوال مطرح باشد که چه عکس هایی بیشتر طرفدار دارند و پر فروش می باشند تیم محتوای سایت ۵۰۰px  پر طرفدار ترین و پر فروش ترین عکس های عکاسان را با دقت بررسی و موشکافانه بررسی کرده تا به پاسخ این پرسش برسد که چه مدل عکس هایی پر فروش تر از بقیه هستند . در ادامه ما در این مقاله شما را بیشتر نسبت به این موضوع آگاه می کنیم

مطالب مرتبط برای مطالعه بیشتر
می خواهم یک عکاس حرفه ای شوم

عکس های تک نفره

این نکته بسیار جالب توجه می باشد که علارغم تصورمان عکس های تک نفره بیشتر مورد توجه شرکت ها و موسسات تبلیغاتی هستند و عکس های پر فروش تری بشمار می آیند و به فروش می روند زمانی که به «عکس استوک – stock photo» نگاه می اندازیم عکس های گروهی می بینید که چند جوان در حال شادی کردن یا لبخند زدن هستند و به نظر می رسد این مدل عکس ها استاندارد و مورد توجه هستند. اما علارغم این تصور ما شرکت ها دیگر این شیوه عکس برداری را مناسب نمی دانند و معمولا به دنبال سوژه های تک نفره هستند.
بنابراین با توجه به این بررسی اعمال شده متوجه شدیم که که اکثر عکس های پرفروش به جای اینکه چند سوژه یا دو سوژه داشته باشند فقط بر روی یک سوژه تمرکز کرده اند و نسبت آنها بدین گونه هستند که 60 درصد از عکس های پرفروش سوژه های تک نفره دارند و تنها 20 درصد شان سوژه های چند نفره دارند.

عکس های کاندیدی

با توجه به آنچه که در پاراگراف قبل به آن اشاره شد دیگر شرکت های بدنبال عکس های استوک نیستند و آنها برای افزایش مخاطب و اعتبار خویش به دنبال عکس های خاص هستند عکس های پر فروش تر و در این بین از عکس هایی کاندیدی یا به اصطلاح یهویی بیشتر استقبال می کنند.
عکس هایی کاندیدی به عکس هایی گفته می شود که از سوژه بی هوا و در حالت کاملا طبیعی خود عکاسی شود نه اینکه از قبل به آن ژست خاصی داده شود. امروزه این سبک عکس ها بیشتر از عکس های ژست گرفته شده طرفدار دارند جالب است بدانید طبق آمار بدست آمده عکس های کاندید 62 درصد بیشتر طرفدار دارند این در حالی است که عکس های ژستی تنها 38 درصد مورد توجه هستند.
نکته قابل توجه در این مطلب این است که اگر قصد عکاسی دارید تا می توانید از سوژه هایتان عکس های لحظه ای یا همان کاندیدی تهیه کنید تا در این زمینه به استادی برسید.

محبوبیت عکس های واید (عریض) نسبت به عکس های کلوزآپ

نکته جالب توجه دیگر در خصوصعکس های پر فروش این می باشد که عکس های که واید یا عریض گرفته شده اند به نسبت عکس های کلوزآپ یا عکس های میانه بسیار پرطرفدار می باشند در واقع این عکس ها 72 درصد پرفروش تر از عکس های دیگر هستند عکس های کلوزآپ به نسبت 12 درصد و عکس های میانه به نسبت 16 درصد فروش می روند.
شاید دلیل این محبوبیت عکس های واید این باشد که این عکس ها به دلیل فضای بازی که دارند به طراحان این امکان را می دهند که به خوبی روی آن مانور دهند و شعارهای تبیلغاتی خود را در آن قرار دهند و این در حالی است که عکس های کلوزآپ یا میانه فضای بسیار محدود تری را در اختیار طراحان قرار می دهند.

بنابراین اگر قصد فروش عکس هایتان را دارید این را در نظر داشته باشید و به عکس های وایدی که تهیه کردید ارجحیت بیشتری بدهید.

توجه به دوردست ها

نکته جالب توجه دیگر در این خصوص عکس های پر فروش این بود در عکس هایی که سوژه به دوردست ها نگاه می کرد محبوبیت و توجه بیشتری نسبت به عکس هایی وجود داشت که سوژه مستقیم به دوربین نگاه می کرد. در بین آماری که ما در اینخصوص تهیه کردیم85 درصد از توجه و علاقه مربوط به عکس هایی می شد که سوژه به دوردست ها نگاه می کرد این در حالی است که تنها 15 درصد متعلق به عکس هایی بود که سوژه به جای توجه به دوردست ها به دوربین نخیره می شد.
بنابراین نگاه کردن به دوردست ها بسیار مناسب تر از نگاه کردن به دوربین و خیره شدن به آن می باشد و سعی کنید تا توجه سوژه خود را به محدوده ای دورتر جلب کنید تا به دوربین نگاه نکند.

 

سوژه های ناشناس بیشتر مورد توجه اند

در خصوص پاراگراف بالا لازم به ذکر است نیازی نیست سوژه از دوربین رو به گرداند و پشت به دوربین باشد فقط کافی است که نگاهش از دوربین بر دارد اما در خصوص این پاراگراف باید بگویم برای این عکس ها سوژه باید از دوربین رو بگرداند در واقع سوژه هایی که ناشناس باشند بیشتر مورد توجه اند و عکس های پر فروش تری هستند طبق آماری ما بدست آوردیم متوجه شدیم 57 درصد از پرفروش ترین و مورد توجه ترین عکس ها شامل عکس هایی می شد که سوژه آنها ناشناس تا و غیرقابل تشخیص بود و این در حالی است که عکس هایی که هویت سوژه آن ها کاملا نمایان بود تنها 43 درصد مورد توجه و فروش علاقمندان بوده.

مطلبی که در اینجا می آموزید این است که سعی کنید تا می توانید سوژه خود را به صورت یک راز نشان دهید و هویت آن را مشخص نکنید زیرا این مدل عکس ها بیشتر مورد توجه و فروش قرار دارند.

سخن پایانی

در اینجا یک نکته لازم به ذکر می باشد که بیشتر عکس هایی که به فروش می رسند معمولا در هنگام طلوع یا غروب خورشید تهیه شده اند بنابراین باید بدانید که عکس هایی که در هنگام ظهر گرفته می شوند یا در فضای آتلیه ای تهیه می شوند به نسبت این عکس ها که در هنگام طلوع و غروب خورشید تهیه می شوند طرفدار ندارند. بنابراین اگر قصد فروش عکس هایتان را دارید علاوه بر نکته هایی که اشاره شد تلاش کنید تا عکس هایتان را در این موقعیت زمانی بگیرید زیرا هم به لحاظ بصری طلوع و غروب خورشید زیبا و دل انگیز است و هم اینکه نور ملایم خورشید در این هنگام نورپردازی عکس شما را جالب تر می کند.

 

ساناز

وقتی هیچکس باورم نداشت خودم ، خودم را باور داشتم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن